کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

خانه پیش ساخته پایدار – استفاده از سیستم های انرژی پیشرفته

0 14

خانه پیش ساخته پایدار :

یک خانه قابل قبول و موجه معاصر، خانه ای است که به صورت پایدار و با انرژی پایدار طراحی و ساخته می شود. بر خلاف بیشتر طراحی های پیش ساخته محقر و مقرون به صرفه، این خانه ۳-طبقه شامل یک نمای فلزی براق و زاوایای قابل توجه می باشد— بسیار متفاوت از خانه های پیش ساخته سنتی و جعبه مانند که قبلا دیده ایم. دانیل لیبسکیند، معمار سرشناس این پروژه، چندین تکنیک و راهکار سازگار با محیط زیست را در طراحی و ساخت این خانه پیش ساخته پایدار ، بکار برده است.

خانه پیش ساخته پایدار, معماری پایدار

سیستم های استفاده شده :

این خانه شامل یک پذیرایی بزرگ، ۴ اتاق خواب، یک انبار زیرزمینی و دفتر کار است. پانل های پیش ساخته این خانه شامل چوب های بازیافتی است که با لایه ای از فلز روی پوشانده شده است، که بیشترین عایق کاری را ارائه می دهند و قابل مقایسه با یک خانه منفعل است. آبگرم کن های خورشیدی به صورت نامرئی با نمای ساختمان ادغام شده است، در حالی که یک پمپ حرارتی زمین گرمایی برای کمک به کاهش بار گرمایش و سرمایش، با کمک یک سیستم تابشی زیر کف استفاده می شود. علاوه بر این، یک سیستم فتوولتائیک نازک و سیستمی برای جمع آوری آب باران می تواند نصب شود.

خانه پیش ساخته پایدار, معماری پایدار

ما از طراحی های پیش ساخته به دلیل قیمت آن و سازگاری با محیط زیست لذت می بریم، اما در مورد سطح آسایش ارائه شده توسط مدل لیبسکیند تعجب می کنیم. از دیدگاه شماری از مردم ممکن است این نمای بیرونی جلا داده شده و براق بیش از حد مانند خانه های گران و لوکس باشد و اینکه آیا این طراحی واقعاً برای همه قابل دسترس است یا نه.

خانه پیش ساخته پایدار, معماری پایدار

خانه ای پیشرفته :

لیبسکیند می گوید :این یک خانه بسیار پیشرفته است. خانه ای که دارای بالاترین اجزای پایداری در جهان است. از عایقکاری آن گرفته تا انرژی زمین گرمایی و انرژی خورشیدی آن. این خانه واقعاً بالاترین سطح در جهان است. اما، پایداری این خانه فراتر از جنبه های فنی آن می باشد. این خانه، خانه ای است که به یاد ماندنی است، به زیبایی ساخته شده است، با مصالح خوب، که برای ۱۰۰ سال باقی می ماند. این چیزی است که باعث می شود این خانه پایدار باشد. این خانه عایق و سیستم های انرژی پیشرفته ترکیبی دارد. طراحی پایدار و مقرون به صرفه.

خانه پیش ساخته پایدار, معماری پایدار خانه پیش ساخته پایدار, معماری پایدار خانه پیش ساخته پایدار, معماری پایدار خانه پیش ساخته پایدار, معماری پایدار

 

منبع : inhabitat

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 3 =