کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

سنگ فرش خورشیدی – نسل آینده سنگ‌فرش فضاهای عمومی

0 4

پانل های سنگ فرش خورشیدی :

شرکت Solar Roadways، دو سال پس از نصب پانل‌ها و سنگ فرش خورشیدی شش‌ضلعی در آزمایشگاه الکترونیک خود در آیداهو و ۱۱ ماه پس از معرفی نسل سوم این پانل‌ها که بسیار قوی‌تر و رنگارنگ‌تر هستند، برای اولین بار نصب این پانل‌ها در فضاهای عمومی را به پایان رسانده است. تعداد ۳۰ عدد از این پانل‌ها در شهر سندپوینت ایالت آیداهو نصب شده و به یکی از میدان‌های این شهر روشنایی بخشیده است.

سنگ فرش خورشیدی, تکنولوژی سبز

۱۴ مترمربع از فضای میدان جف جونز شهر سندپوینت با تعداد ۳۰ عدد پانل SR3 پوشانده شده است. درحالی‌که نسل دوم پانل‌های سولار رودویز ۳۶ واتی بودند، نسل سوم این پانل‌های خورشیدی تحت عنوان اس‌آر۳ به همان اندازه قبلی اما ۴۸ واتی هستند. هرکدام از این پانل‌های جدید مجهز به المنت‌های گرم‌کننده هستند که باعث می‌شود با یخ و برف پوشانده نشوند. همچنین به ۳۰۰ ال‌ای‌دی مجهز هستند که در روشنایی روز نیز قابل‌مشاهده هستند و ۱۶ میلیون رنگ دارند.

سنگ فرش خورشیدی, تکنولوژی سبز

روند نصب :

اگرچه این پانل‌ها اکنون نصب شده و روشن شده‌اند اما همه چیز دقیقاً مطابق با برنامه از پیش تعیین شده پیش نرفت و برخی از پانل‌های خورشیدی نصب شده به درستی کار نکردند. به همین دلیل پانل‌های سالم در مرکز و سایر پانل‌ها در اطراف آن‌ها نصب شدند. سولار رودویز به‌زودی پانل‌های معیوب را تعویض خواهد کرد. استفاده از این پانل‌ها زیبایی و جذابیت خاصی به فضاهای عمومی شهر خواهد بخشید.

سنگ فرش خورشیدی, تکنولوژی سبز

برنامه های آینده :

مسئولان شهر سندپوینت در نظر دارند تا به مردم اجازه دهند با این نورپردازی جدید رابطه برقرار کرده و حتی آن را تغییر دهند. برنامه‌های آینده مدیران شهری برای این میدان شامل اینترنت وای‌فای رایگان و راه‌اندازی ایستگاه شارژ خودروهای برقی است. همچنین در وب‌سایت شهر سندپوینت امکان مشاهده آنلاین پانل‌های خورشیدی نصب شده در میدان وجود دارد تا شهروندان علاقه‌مندی که نمی‌توانند به‌صورت حضوری از این میدان و پانل‌های نصب شده بازدید کنند، بتوانند به‌صورت آنلاین آن را مشاهده نمایند. دومین پروژه پایلوت سولار رودویز در یک پیاده‌رو در شهر کانوی نصب خواهد شد. به نظر می‌رسد استفاده از این پانل‌های خورشیدی برای سنگ‌فرش فضاهای عمومی در آینده استفاده بسیاری شود.

سنگ فرش خورشیدی, تکنولوژی سبز سنگ فرش خورشیدی, تکنولوژی سبز

 

منبع :cityfuture

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − سیزده =