کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

معماری بیولوژیک – آپارتمان مسکونی سبز و پایدار

0 2

معماری بیولوژیک در آپارتمان مسکونی سبز :

این آپارتمان با معماری بیولوژیک, اولین مثال از یک باغ عمودی است، که در سال ۲۰۱۴ در میلان، افتتاح شده است.

معمار : Boeri Studio
مکان : میلان، ایتالیا
سال : ۲۰۱۴

Vertical Forest شامل :

 • دو برج به ارتفاع های ۸۰ و ۱۱۲ متر
 • ۴۸۰ درخت متوسط و بزرگ
 • ۳۰۰ درخت متوسط و بزرگ
 • ۳۰۰ درخت کوچک
 • ۱۱۰۰۰ گیاهان پوششی
 • و ۵۰۰۰ درختچه می باشد.

این پروژه یک کانسپت معماری است، که از برگ های گیاهان با رنگ های مختلف، بر روی دیوار پوشیده شده است.
معماری بیولوژیک بر روی نماهایی از گیاهان متکی است، که یک محیط زیست مناسب و فیلتری برای نور خورشید ایجاد کند.

 

معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار
زیستگاه زیستی :

در این آپارتمان تنوع زیستی زیادی وجود دارد. این پروژه یک اکوسیستم شهری است، که دارای انواع مختلفی از گیاهان است و محیط مناسبی را ایجاد می کند. در نتیجه این پروژه تشکیل شده از فاکتورهای خودجوش بعنوان زیستگاه گیاهان و جانداران.

 

معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار
کاهش آلودگی :

طراحی این پروژه و استفاده از گیاهان در کل ساختمان به ایجاد یک محیط زیست مناسب و فیلتر ذرات ریز موجود در محیط شهری، کمک می کند. تنوع زیستی گیاهان استفاده شده در این پروژه :

 • محیط زیستی را توسعه می دهد که رطوبت تولید می کند.
 • دی اکسید کربن و ذرات ریز را جذب می کند.
 • اکسیژن تولید می کند.
 • مانع از انعکاس خیره کننده نور خورشید.
 • و مانع از آلودگی صوتی می شود.

 

معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار

تراکم :

پروژه ی باغ عمودی یک روش متراکم برای کمک به کنترل و کاهش گسترش شهری می باشد. از نظر تراکم شهری هر برج معادل سایت خانه های ۱ طبقه به مساحت حدود پنجاه هزار متر مربع می باشد.

 

معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار
درختان :

انتخاب گونه ها، توزیع و کاشت آن ها بر طبق جهت گیری و ارتفاع نما، نتیجه ی سه سال تحقیقات انجام شده توسط گیاه شناسان و زیست شناسان در کنار تیم طراحی برج می باشد. گیاهان استفاده شده در این پروژه قبلا در محیط گلخانه ای مشابه شرایط موجود در بالکن های برج، کاشته شده اند تا به شرایط عادت کنند.
این پروژه می تواند نقطه ی عطف یک شهر پیشرفته باشد. مخصوصا که تغییر رنگ گیاهان، با تغییر فصل ها و ایجاد نمایی با رنگ چهار فصل می باشد که از گیاهان متنوع استفاده شده است و نمای بسیار زیبایی برای ساختمان ایجاد می کند.

 

معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار
آب و آبیاری سیستم :

پس از مطالعات هواشناسی، برآورد و محاسبه مقدار نیاز آبیاری، بعد از بررسی ویژگی های هواشناسی انجام شده و تفاوت آن ها وابسته به جهت نما و توزیع گیاهان در هر طبقه می باشد.

 

معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار معماری بیولوژیک, معماری سبز و پایدار

 

منبع : archdaily

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − هفت =