کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

آپارتمان مسکونی سبز – between trees

0 3

استفاده از طبیعت در طراحی آپارتمان مسکونی سبز :

احترام به طبیعت و استفاده از فضاهای سبز، در طراحی این ساختمان ها، شاید دلیل مناسبی برای نامیدن این ساختمان ها، بعنوان آپارتمان مسکونی سبز باشد.

معمار : Tailored design lab

مکان : فوکویوکا ، ژاپن

سال ساخت : ۲۰۱۴

شهر فوکویوکا با جمعیت ۱٫۵ میلیون نفر، شهری منحصر بفرد و پرجنب و جوش و در حال رشد می باشد. این ساختمان در مرکز شهر می باشد و سه ایستگاه قطار در نزدیکی این ساختمان است. ساختمان های اطراف اکثرا ۱۰ طبقه هستند و بر طبق الگوهای یکسانی ساخته شده اند، که از نظر مالک این ساختمان خیلی راحت و ایده آل نیستند. ایده و برنامه ی اصلی طراحی این ساختمان، استفاده از طبیعت و چشم اندازی خوب بود که حتی تا سال ۲۰۵۰ هم زیبایی خود را حفظ کند. از نظر مالک ساختمان احترام بیشتر به طبیعت باعث راحتی بیشتر در زندگی می شود.

جانمایی فضاهای داخلی :

این ساختمان فقط سه طبقه می باشد که از داخل هر فضا براحتی، درختان و طبیعت دیده می شوند و لازم به ذکر است که در تراز دید ساکنین در حالت نشسته هم، این قابلیت رویت وجود دارد. این آپارتمان جمعا ۶ واحد است که در دو قسمت جداگانه در هر طبقه قرار گرفته. در ۴ گوشه ی سایت از ۴ نوع مختلف درختان استفاده شده که منظره ای عالی در ۴ فصل ایجاد می کند.

تمامی اتاق خواب ها و نشیمن ها در قسمتی که باغ و درختان قرار گرفته اند جانمایی شده اند و فضاهای خدماتی مثل آشپزخانه و سرویس بهداشتی بین راه پله ها قرار گرفته اند. در بالاترین قسمت ساختمان ها، برای رشد شاخه های درختان، پخی ایجاد کرده اند. این اکوسیستم کوچک و متنوع بعد از مدت زمانی، به باغی پر از درخت تبدیل خواهد گشت و کیفیت فضای ساختمان را با چشم انداز طبیعت افزایش می دهد.

آپارتمان مسکونی سبز, معماری پایدار

آپارتمان مسکونی سبز, معماری پایدار

آپارتمان مسکونی سبز, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سبز, معماری پایدار pic04_W_ele_nishijima آپارتمان مسکونی سبز, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سبز, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سبز, معماری پایدار آپارتمان مسکونی، معماری پایدار، معماری سبز آپارتمان مسکونی سبز, معماری پایدار آپارتمان مسکونی، معماری پایدار، معماری سبز آپارتمان مسکونی سبز, معماری پایدار آپارتمان مسکونی، معماری پایدار، معماری سبز آپارتمان مسکونی سبز, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سبز, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سبز, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سبز, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سبز, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سبز, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سبز, معماری پایدار آپارتمان مسکونی سبز, معماری پایدار

 

منبع : archdaily

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 4 =