کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

خانه پایدار – طراحی یک خانه لوکس صفر انرژی!

0 6

خانه پایدار :

دفتر معماری Robert M. Gurney محل سکونت و خانه پایدار زیبا و امروزی، با فضای داخلی پر نور طراحی کرده که از مصالح طبیعی مانند چوب و سنگ گرانیت استفاده کرده است. با وجود متراژ بزرگ این خانه و رعایت احترام به مقیاس خانه های همسایه، از نظر مصرف بهینه انرژی فوق العاده کارآمد است.

خانه پایدار, خانه لوکس, معماری سبز

این خانه سه طبقه، که فقط یک قدم از باغ وحش ملی و مغازه های گران قیمتِ خیابان اصلی دور است، در حالی که همچنان حریم خصوصی و یک محیط آرام را حفظ می کند، از راحتی و مزایای زندگی شهری لذت می برد. معماران، اکثر درختان بالغ را در محل حفظ کردند و طرح کاشت سرسبز را به کار بستند که خانه را از خیابان جدا می کند. قسمت بیرونیِ جعبه مانندِ ساختمان از مواد سنتی و طبیعی تشکیل شده است، مانند سنگ، چوب، و گچ. پنجره ها در نمای رو به خیابان با اطمینان از حریم خصوصی قرار داده شده اند.

خانه پایدار, خانه لوکس, معماری سبز

ویژگی های پایدار :

در حالی که نمای رو به خیابان عمدتاً بسته شده است، اما نماهای دیگر عمدتا دارای پوشش شیشه ای کف-تا-سقف هستند تا مقدار زیادی نور طبیعی و نما و چشم انداز پوشیده شده از درخت را به ارمغان آورد. این خانه به شکل “L” طراحی شده است. در فضای باز این خانه، یک استخر شنا و یک حیاط خلوت بزرگ رو به جنوب طراحی شده است. فضای داخلیِ پُر نور، مدرن و راحت است، شامل یک کفسازی متنوع از چوب های مختلف و سنگ هایی مانند سنگ آهک و گرانیت، که مکمل دیوارهای سفید رنگ است می باشد. برای رسیدن به هدف مصرف انرژی بسیار کم در یک سال، این خانه، به سایبان های قابل تنظیم با برنامه هاب کامپیوتری برای کاهش دریافت نور خورشید در روزهای گرم سال، یک سیستم HVAC زمین گرمایی با گرمایش هیدرونیک، لوله های آب گرم خورشیدی، و پانل های فتوولتائیک مجهز شده است.

خانه پایدار, خانه لوکس, معماری سبز

خانه پایدار, خانه لوکس, معماری سبز

خانه پایدار, خانه لوکس, معماری سبز

خانه پایدار, خانه لوکس, معماری سبز خانه پایدار, خانه لوکس, معماری سبز خانه پایدار, خانه لوکس, معماری سبز

 

منبع : inhabitat

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − یک =