کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

ایده هایی برای دکوراسیون اتاق خواب!

0 9

دکوراسیون اتاق خواب :

اتاق خواب باید , باعث آرامش در زمان استراحت شما باشد. اتاق خواب فضایی خاص برای شما می باشد. در نتیجه بسیار مهم است, که دکوراسیون اتاق خواب شما، مورد علاقه و آرامش بخش روح و جسم شما باشد.

تغییر دکوراسیون اتاق خواب با هر بودجه ای, گزینه های زیاد, کاربردی و آسانی را در جلوی راه شما قرار می دهد، که شامل تغییر در رنگ فضا, تغییر یا اضافه کردن مبلمان یا تغییر در نورپردازی مناسب آن می باشد. ایده ها و سبک های مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها برای طراحی محیطی که مورد پسند شماست, الهام بگیرید.

اگر تردید دارید که کی شروع کنیم! در ادامه تعدادی ایده برای دکوراسیون اتاق خواب آمده که کمک می کند, اتاق خواب خود را به یکی از زیبا ترین و محبوب ترین فضاهای خانه تبدیل کنید.

 

استفاده از رنگ های آرامبخش

دکوراسیون اتاق خواب

اتاق خواب ها مکانی جدا از دنیای کار می باشند. باید فضایی باشد که بعد از یک روز طولانی و خسته کننده در آن احساس راحتی کنید. استفاده از مبلمان و وسایل با رنگ های آرام بخش, یک روش ساده و خوب برای تبدیل اتاق خواب شما به یک محیط آرام و خواب آور می باشد. ابتدا با تمرکز روی سطوح بزرگ و تاثیر گذار شروع کنید, مانند :

  • دیوار ها
  • کف ها

استفاده از رنگ های:

  • سبز های آرامبخش
  • رنگ های بژ
  • آبی

تاثیر خوبی بر این فضاها دارند, زیرا احساس آرام بخشی در داخل اتاق ایجاد می کنند. از رنگ های ساده برای روتختی خود استفاده کنید و از رنگ های براق و شلوغ که بر روی خواب شما تاثیر منفی می گذارد پرهیز کنید. در عوض می توانید از پارچه های تجملاتی مانند خز یا پتو های پشمی مجلل استفاده کنید (البته اگه وضع مالی شما خوبه) که کمی بافت و طرح به اتاق اضافه شود.

 

پیدا کردن یک طرح زمینه خاص

دکوراسیون اتاق خواب

گاهی وقت ها انتخاب یک طرح زمینه می تواند الهام بخش شما باشد، که دقیقا متوجه شوید چه طرحی و یا چه دکوراسیونی دوست دارید داشته باشید.

برای اتاق خواب ها, یک طرح زمینه عالی, که جو و فضایی ایجاد کند که سبب شود شما شلوغی، کار و زندگی بیرون از اتاق خواب را فراموش کنید. از رنگ های روشن و آفتابی برای دیوار ها استفاده کنید، مانند زرد کم رنگ و یا کرم و با تابلو های مناظر زیبا آنجا را تزیین کنید. از مبلمان چوبی سبک, از وسایل  آنتیک مثل لوستر های مجلل و یا پاتختی های زیبا می توانید استفاده کنید و مراقب باشید که چیدمان شما طوری نباشدکه حس کهنه و از مد افتاده و یا شلخته به شما دست دهد.

 

استفاده از طرح و الگو های سرزنده و جسورانه

دکوراسیون اتاق خواب

در دوران ویکتوریا استفاده از الگو و طرح های جسورانه بسیار متداول بوده است. اگر شما تمایل به زیبایی های چشمگیر تر دارید, از کاغذ دیواری هایی با طرح جسورانه، در یک بخش ویژه از دیوار و یا حتی کل سطوح، استفاده کنید. در ابتدا از طرح هایی با رنگ ساده و یا از طرح های کلاسیک استفاده نمایید، تا توجه ها را به خود جلب کنند.

وقتی از طرح های متمایز و جسورانه استفاده می کنید, از رنگ های زنده و روشن نیز مانند : قرمز, زرد, آبی و یا نارنجی درخشان استفاده کنید. اینها احساس و نگاه متفاوتی از یک اتاق خواب به شما منتقل می کنند.

الهام گرفتن از طبیعت

دکوراسیون اتاق خواب

دلیل این که مردم دریا را مظهر آرامش و استراحت می پندارند، بخاطر رنگ آبی دریا و رنگ بژ ساحل، می باشد. تلفیق این دو رنگ باعث می شود تا روح انسان آرام شود. اگر احساس کنید در مکانی که صحنه های دریا را تداعی می کند نشسته اید, راحت تر استراحت می کنید.

دیوار های اتاق را به رنگ آبی و بر روی تخت و روتختی خود از بافت طبیعت، استفاده کنید. برای ایجاد منظره و احساس کنار دریا بودن, کف اتاق را بصورت ساده و یکد دست طراحی نمایید. و از مبلمان هایی با اشکال منحنی و روان استفاده کنید تا به اتاق شما احساس بی نهایت و نا محدود بدهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + 8 =