کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

ساخت طرح های زیبا و انعطاف پذیر با پانل های چوب پنبه!

0 3

استفاده از پانل های چوب پنبه در خانه :

چوب پنبه یک ماده ی همه کاره و زیرک  است. تخته های چوب پنبه بسیار محبوب هستند و راه های بسیار زیادی وجود دارد که شما بتوانید یکی از آنها را در دکور منزلتان بگنجانید. به اندازه کافی فضا، برای این خلاقیت وجود دارد. بنابراین برای درست کردن یک طرح سفارشی که کاملاً مناسب نیازها و خانه شما است، راحت باشید. و فقط در صورتی که به کمی الهام نیاز داشتید، نگاهی به این نمونه های عجیب و خاص بیاندازید.

دفتر و فضاهای کار در خانه :

پروژه های DIY، خلاقیت، چوب پنبه

پوشاندن یک دیوار کامل با چوب پنبه، می تواند تبدیل به یک ایده ی عملکردی مناسب شود. اگر یک دکور خودمانی با مقدار زیادی وسایل شخصی را ترجیح می دهید، آن وقت از داشتن یک دیوار کامل که بر روی آن عکس، آثار هنری و دیگر وسایل کوچک نمایش داده می شود، لذت خواهید برد.

پروژه های DIY، خلاقیت، چوب پنبه

فضایی برای قرار دادن یادداشت ها :

تخته های چوب پنبه به اندازه دیوار، برای سازمان دهی ابزار، نیز مناسب هستند، به خصوص در دفاتر خانگی. در اینجا می توانید از دیوار به عنوان یک صفحه یادآوری استفاده کنید.  مانند یادداشت ها، تقویم قرار ملاقات ها و وسایل دیگری را که می توانند به سازماندهی و برنامه ریزی کارهای شما کمک کنند.

پروژه های DIY، خلاقیت، چوب پنبه

در واقع، اندازه پانل های چوب پنبه به نیازهای شما و همچنین به فضای موجود در دفتر یا اتاق کار شما بستگی دارد. شما می توانید تنها بخشی از دیوار را با چوب پنبه بپوشانید، تا اجازه دهید بقیه قسمت ها خالی بمانند یا برای چیز دیگری مورد استفاده قرار گیرند.

پروژه های DIY، خلاقیت، چوب پنبه

خلاقیت :

از پانل های چوب پنبه برای تزئین دیوار، مستقیماً در مقابل میزتان استفاده کنید. سپس می توانید چراغ های رشته ای، عکس، پوستر، و تمام وسایل دیگری که کمک می کنند تا در محل کارتان احساس آرامش و سرگرمی داشته باشید را اضافه کنید. می توانید از دیوار مجاور به عنوان تخته طراحی استفاده کنید.

پروژه های DIY، خلاقیت، چوب پنبه

یک دیوار با پانل چوب پنبه، فقط یک وسیله سازماندهی نیست و می تواند عملکردهای مختلفی داشته باشد. این دیوار می تواند سطحی باشد که بر روی آن، هم دکوراسیون و هم یادداشت ها، اسناد و بسیاری وسایل دیگر، آویزان شوند و نمایش داده شوند. این در واقع، یک روش بسیار عالی برای بیان خود شخص است.

پروژه های DIY، خلاقیت، چوب پنبه

یک پانل چوب پنبه را با یک میزِ نصب شده به دیوار ترکیب کنید. این دو می توانند به یک دیوار واحد متصل شوند و یکدیگر را کامل کنند. نتیجه، یک طراحی ساده و تمیز با قابلیت های بسیار زیاد خواهد شد.

پروژه های DIY، خلاقیت، چوب پنبه

فضای بین کابینتی!

از پانل های چوب پنبه، در دیوار پشت بین میز کار و قفسه های بالا، استفاده کنید. این به این معنی است که چوب پنبه، ناحیه بین میز و کابینت بالا در یک اتاق کار را پوشش خواهد داد. فضاهای کافی برای استفاده شما به طور منظم وجود دارد.

پروژه های DIY، خلاقیت، چوب پنبه

اگر قصد دارید یک دیوار را به طور کامل با پانل های چوب پنبه ای بپوشانید، پالت رنگ کلی را در نظر بگیرید. این می تواند یک دیوار متفاوت شود و می تواند رنگی که مکمل بقیه اتاق خواهد شد را نمایان کند. برای مثال در تصویر بالا، این سایه قهوه ای در تضاد با میز و قفسه ی سفید رنگ است، اما با رنگ صندلی مطابقت دارد.

پروژه های DIY، خلاقیت، چوب پنبه

تعدادی لامپ LED زیر کابینت، اضافه کنید. این یک روش برای روشنایی برای ناحیه میز بکار می رود و همچنین چوب پنبه ها را به صورت زیادی نشان خواهد داد.

پروژه های DIY، خلاقیت، چوب پنبه

شما می توانید از پانل های چوب پنبه ای، برای ساختن یک تخته، برای اتاق کارتان استفاده کنید. یک طرف را با چسب بچسبانید و سپس آن را به تخته چندلا متصل کنید. از یک گوشه شروع کنید و به اندازه ابعاد دلخواهتان ادامه دهید. تخته چندلا را ببُرید و اطراف خارج آن را تمیز کنید. پس از آن، درزها را با لبه های روکش چوبی بپوشانید.

پروژه های DIY، خلاقیت، چوب پنبه

اگر به دنبال راه شیک تری برای نمایش پانل های چوب پنبه ای خود هستید، این طرح به نظر خیلی خوب است. ابتدا یک شبکه توری روی  چوب پنبه بکشید و سپس قطرها را در هر مستطیل بکشید. کاشی ها را در یک اندازه برش دهید و آنها را در یک الگویِ چپ و راستی قرار دهید. اگر بخواهید می توانید نصف آنها را با اسپری رنگ بزنید.

 

اتاق کودکان و فرزندان

پروژه های DIY، خلاقیت، چوب پنبه

اگر مشغول طراحی اتاق کودکان هستید، پانل چوب پنبه را طوری در اتاق آنها نصب کنید که بتوانند آن را هر طور که دوست دارند استفاده کنند، البته اگر بخواهند. پانل چوب پنبه می تواند به یک ابزار آموزشی تبدیل شود که می توانید به روش های مختلف استفاده کنید و در عین حال یادگیری را آسان و سرگرم کننده کنید.

پروژه های DIY، خلاقیت، چوب پنبه

بچه ها عملاً نمی توانند به قسمت فوقانی یک دیوار برسند، بنابراین اضافه کردن یک پانل چوب پنبه ای بزرگ هیچ فایده ای ندارد. بنابراین استفاده از پانل چوب پنبه ای را به قسمت پایین تر محدود کنید و از مابقی دیوار برای قفسه ها یا وسایل دیگر استفاده کنید.

 

آشپزخانه ها

پروژه های DIY، خلاقیت، چوب پنبه

آشپزخانه مکان ایده آل دیگری برای یک پانل چوب پنبه است. از پانل چوب پنبه، برای نمایش دستورالعمل آشپزی، لیست مواد غذایی، یادداشت ها و انواع چیزهای دیگر استفاده کنید. اگر آشپزخانه شما یک قسمتِ صبحانه نیز دارد، پانل چوب پنبه ای را در آنجا آویزان کنید و آن را با آثار هنری شخصی یا نقاشی های بچه ها تزئین کنید.

 

سایر استفاده ها

پروژه های DIY، خلاقیت، چوب پنبه

یک دیوار با پانل چوب پنبه، ایده ی خوبی برای راهرو یا هر فضایی است که به کمی دکوراسیون نیاز دارد. در یک خانه، پانل چوب پنبه، می تواند در جایی که کار هنری یا عکس های دوست داشتنی بچه ها را نشان می دهید، باشد.

پروژه های DIY، خلاقیت، چوب پنبه

فضای ورودی :

در فضای ورودی، معمولاً  از برخی انواع کابینت ها و یا کمدها، استفاده می شود. در این مورد، می توانید قسمت خارجی درهای کمد و کابینت ها را با پانل های چوب پنبه، بپوشانید. این کار، قابلیت های آنها را به حداکثر می رساند.

پروژه های DIY، خلاقیت، چوب پنبه

راه پله :

درباره فضاهای دیگری که از یک دیوار پوشیده شده با پانل های تخته چوب پنبه، می تواند استفاده شود، فکر کنید. دیوار راه پله به نظر یک گزینه بسیار خوب است. هیچ استثنایی نیست که نتوانید از این سطح به عنوان یک فضای نمایش برای عکس های خانوادگی و چیزهای دیگر استفاده کنید. دیوار چوب پنبه ای در این معنا، به شما آزادی بیشتری می دهد.

پروژه های DIY، خلاقیت، چوب پنبه

تابلوی اعلانات!

یک تابلوی اعلانات حبابی، یک دکوراسیون دیواری زیبا است که می توانید تقریباً در هر جایی نمایش دهید. برای درست کردن یکی از اینها، به یک پانل چوب پنبه ای، یک مداد، رنگ اکریلیک طلا و یک نسخه چاپی حبابی، نیاز دارید. حباب را بر روی چوب پنبه بکشید و شکل را برش دهید. سپس با مداد چیزی روی آن بنویسید و روی نوشته ها را با رنگ طلایی هایلایت کنید.

پروژه های DIY، خلاقیت، چوب پنبه

شما همچنین می توانید از پانل های چوب پنبه ای به عنوان دکور و یا تابلو نیز استفاده کنید. برای این کار باید یک پانل چوب پنبه ای قابدار درست کنید. شما به یک قاب احتیاج دارید که با رنگ طلایی یا هر رنگ دیگری آن را اسپری کنید، و یک پانل چوب پنبه که آن را به اندازه ی قاب برش بزنید و آن را در داخل قاب قرار دهید.

پروژه های DIY، خلاقیت، چوب پنبه

جایی برای جواهرات!

از پانل های چوب پنبه ای قابدار به عنوان یک سازمان دهنده طلا و جواهر استفاده کنید. می توانید از یک قابِ موجود بزرگ استفاده کنید، پانل های چوب پنبه ای را داخل و سپس داخل کمدتان قرار دهید یا آن را بر روی دیوار آویزان کنید. گردنبندهای خود را با گیره به آن وصل کنید.

پروژه های DIY، خلاقیت، چوب پنبه

ما نشان داده ایم که درست کردنِ یک پانل چوب پنبه ای قابدار عملاً بسیار ساده است. حالا اجازه دهید ببینیم برای چه چیزهای دیگری می توانید از آن استفاده کنید. یک مثال خوب از این نوع، هنرنمایی با ریسمان ها است. یک الگو در کاغذ درست کنید و آن را بر روی پانل قرار دهید. گیره ها را در اطراف آن قرار دهید و سپس در هر جایی نخ متصل کنید و نخ کشی را شروع کنید. در پایان، یک گره بزنید و یک دنباله درست کنید مانند تصویر بالا.

 

منبع : homedit

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار − 1 =